Strona główna > techniczne > Zmiany…

Zmiany…

24 grudnia 2009

Zgodnie z zapowiedziami, od dzisiaj blog Sprostowania666 przestaje istnieć. W jego miejsce, choć pod tym samym adresem, pojawia się blog „Wokół chorób zakaźnych”…

Zmiana podyktowana jest coraz mniejszą ilością informacji na temat grypy A/H1N1v, które należałoby prostować; jednocześnie nie uśmiecha mi się walka z wpisami blogu grypa666 – jest to kompletnie bez sensu zwłaszcza, że jak ostatnio można zauważyć – chyba powoli chyli się on ku upadkowi (vide jakieś dziwaczne kłótnie Beina i spółki).

W nowej odsłonie serwisu czeka nas troszkę zmian, choć głównie w strefie merytorycznej. Nowe wpisy dotyczące chorób będą pojawiać się rzadziej, jednak będą dłuższe i lepiej opracowane, z dokładnie wyszczególnionymi źródłami podanych informacji.

Ponadto, w dalszym ciągu pojawiać się będą teksty okołotematyczne, jak np. dawno już zapowiedziany, a wciąż niezrealizowany temat manipulacji („kreatywnego przedstawiania”) danymi statystycznymi.

Jednocześnie należy wspomnieć, że to, iż blog nie zajmuje się już tylko grypą (co i tak było dość iluzoryczne, zważywszy np. na wpis o gorączce Q) nie oznacza, że jej temat zostanie zarzucony. Przeciwnie – tematem zajmę się dogłębniej: już wkrótce możecie oczekiwać analizy badań filogenetycznych wirusa grypy pandemicznej 2009.

Jeśli chodzi o nazwę „Wokół chorób zakaźnych” – wiem, że jest ona dość tandetna. Myślę nad inną, ale na razie nic ciekawego nie wymyśliłem. Jeśli na coś wpadniecie, dajcie znać :)

Zmian technicznych nie planuję – obecne rozwiązania zdają się dobrze funkcjonować. Jedynie czasowo uruchomiłem świąteczny szablon – powrót do poprzedniego nastąpi gdzieś w okolicach 28.12.

Reklamy
 1. temat na wpis
  1 stycznia 2010 o 20:56

  Mam dla ciebie takie coś:
  http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Zaatakowala-odporna-na-leki-gruzlica-Lekarze-starali-sie-unikac-rozglosu,wid,11809623,wiadomosc.html
  Co tu takiego do sprostowywania?
  Artykuł wymienia choroby, które są problemem z powodu działalności człowieka „Gruźlica, malaria, HIV stają się problemem, który migruje poprzez granice. Ich odporność na leczenie jest dziełem człowieka” – guźlica owszem, uodpornia się na leki od ich nadmiernego używania, ale już malaria jest problemem z braku właściwych działań w państwach gdzie występuje ciągle, a leków na HIV nie ma, więc trudno aby na nie się wirus uodparniał. Dalej zaś:
  „Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) postanowiła zwrócić uwagę świata na tę zmutowaną formę gruźlicy, organizując w Pekinie, w kwietniu konferencję na ten temat. Wnioski były niepokojące: choroba jest już na wszystkich kontynentach i rozprzestrzenia się bardzo szybko” – akapit nie precyzuje, czy ta rozprzestrzeniająca się na świecie choroba, to gruźlica zwykła czy może ów zmutowany szczep. W takim kontekście sugeruje to drugie, wprowadzając czytających w błąd.

  • 1 stycznia 2010 o 21:07

   „lekarz mieli do czynienia z czymś, czego obawiali się od lat: pierwszym przypadkiem zaraźliwej, agresywnej i szczególnie odpornej na leki gruźlicy. ” – nie był to pierwszy przypadek, gruźlica odporna na leki istnieje na świecie, i nawet sporo opracowań można znaleźć: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?term=drug-resistant%20Tuberculosis%20&search=Find%20Articles&db=pmc&cmd=search

   Poza tym, zdanie „Gruźlica, malaria, HIV stają się problemem, który migruje poprzez granice. ” – nieco późno się redaktorzy obudzili, bo taki np. HIV zdaje się jest na całym świecie i to od jakiegoś już czasu…

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: