Regulamin

Poniżej regulamin. Sprawy w nim opisane sprowadzają się jak na razie do 3 dużych punktów: komentowania, kontaktowania się ze mną oraz nawiązywania współpracy. Bardzo prawdopodobne, że w przyszłości, jeśli zostanie uruchomione oddzielne forum dyskusyjne, dojdzie do tego 4 punkt, poświęcony zachowaniu się na nim.

REGULAMIN

Uwaga: czarna lista wyłączona jest na okres próbny, który trwać będzie nie wiem ile – oby jak najdłużej, bo jeśli ją znów włączę to znaczyć będzie, że jest potrzebna… W dalszym ciągu pozostaje aktualny punkt 6. – ten o linkach.

I. Komentowanie

 1. Na blogu udostępniony jest system komentarzy.
 2. Gwarantuje się całkowitą wolność wypowiedzi w ramach systemu komentarzy. Wolność ta nie obejmuje jednak prawa do obrażania, lżenia, szydzenia bądź wyśmiewania kogokolwiek (dotyczy to także instytucji).
 3. Komentarze dodawane przez użytkowników pojawiają się na stronie w sposób automatyczny, za wyjątkiem sytuacji opisanych w punkcie 4.
 4. 1. W wypadku, gdy komentarz zawiera jedno bądź kilka ze słów z czarnej listy słów, nie pojawia się natychmiast na stronie, ale jest przesuwany do kolejki komentarzy oczekujących na zaakceptowanie przez administratora.
  2. Podjęcie decyzji o dopuszczeniu postu oczekującego w kolejce do wyświetlenia należy do wyłącznej kompetencji administratora strony.
  3. Administrator decydując o dopuszczeniu lub odrzuceniu komentarza kieruje się kontekstem, w jakim dane słowo było użyte. 4. W przypadku uznania, że komentarz, mimo wystąpienia słów z listy nadaje się do publikacji, administrator natychmiast dopuszcza dany komentarz.
  5. W sytuacji, gdy wg administratora dany komentarz nie może zostać dopuszczony, administrator:
  – używając adresu e-mail podanego przez użytkownika podczas pisania komentarza kontaktuje się z nim, załączając treść kontrowersyjnego komentarza wraz z wyjaśnieniem powodów niedopuszczenia, a także prośbą o autocenzurę;
  – wykasowuje komentarz z listy oczekujących na akceptację.
  6. Komentarze zostają także przesunięte do kolejki oczekujących na dopuszczenie w sytuacji, gdy w ich treści pojawią się 3 lub więcej linków. Jest to spowodowane ochroną przed spamem. Administrator dopuszcza takie komentarze (z zastrzeżeniem pkt 4 regulaminu) jeśli stwierdzi, że w danym przypadku nie ma próby spamu.
  7. Lista słów, których wystąpienie automatycznie przesuwa komentarz do kolejki akceptacji wyszczególniona jest w IV części niniejszego regulaminu.
 5. Aby napisać komentarz, użytkownik musi podać nazwę oraz swój adres e-mail.
 6. Adres e-mail wykorzystywany będzie tylko w sytuacji konieczności kontaktu z użytkownikiem (por. pkt 4.5) lub w sytuacji złamania przez użytkownika obowiązującego prawa.
 7. Pisząc komentarz należy mieć świadomość, iż w bazie zapisywany jest adres IP oraz e-mail autora komentarza. Dane te nigdy nie będą upublicznione, ale mogą być udostępnione organom ścigania w przypadku, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przez autora komentarza przestępstwa.
 8. Administrator zastrzega sobie prawo zbanowania (wyłączenia) użytkownika w wypadku powtarzających się naruszeń regulaminu w części I. Skutkować to będzie całkowitą bądź częściową niemożnością pisania komentarzy.

II. Kontakt

 1. Kontakt z autorem blogu można nawiązać za pomocą poczty elektronicznej oraz platformy blogowej.
 2. Adres e-mail autora to: admin[małpa]chorobyzakazne24[kropka]pl . Pisząc wiadomość należy pamiętać o zamianie nawiasów kwadratowych na odpowiednie znaki, odpowiednio małpę (@) i kropkę (.) .
 3. W celu nawiązania kontaktu należy:
  a) w temacie wiadomości opisać krótko i zwięźle (max. 6 słów) o co chodzi;
  b) w treści rozwinąć problem;
  c) jednorazowo wysłać wiadomość e-mail, a następnie czekać na odpowiedź;
  d) w przypadku nie uzyskania odpowiedzi w ciągu 2 dni roboczych należy ponownie wysłać e-mail, do tematu dodając słowo „PONOWNIE”
 4. Planowane jest uruchomienie możliwości kontaktu za pomocą Gadu-Gadu i forum dyskusyjnego.

III. Współpraca

 1. Osoby chętne do nawiązania współpracy w dowolnej formie powinny skorzystać z adresu e-mail wyszczególnionego w sekcji II regulaminu.
 2. W temacie e-maila należy wpisać słowo „WSPÓŁPRACA”, w treści opisać na czym miałaby polegać.
 3. Każda oferta współpracy zostanie dokładnie przeanalizowana w ciągu 72h. Niezależnie od decyzji, zostanie wysłana odpowiedź e-mailowa.

IV. Załączniki

 1. Słowa znajdujące się na czarnej liście (por. sekcja I, pkt 4):

*kurw*
*cip*
*huj*
*pizda*
*dup*
*kutas*
*jeb*
*pierd*
*fuck*
*kurestw*
*kurew*
*idiot*
*debil*
*palant*
*pedał*
*pederast*
*ciot*
*żydek*

Gwiazdki (*) oznaczają, że każde inne słowo zawierające powyższe ciągi wyrazowe będzie traktowane jako potencjalnie niepożądane, a więc np. słowo „debilowaty” spełnia warunek, gdyż zawiera w sobie „debil„.

Reklamy
 1. Brak komentarzy.
 1. 4 października 2009 o 15:09

Dodawanie komentarzy wyłączone. By skomentować artykuł idź na IlluminatiWorld.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: